KeepKey je hustý a ne řídký

Trezor je nekompromisně nejpoužívanější bitcoin hardware peněženka v České republice a nejspíš i na světě. Nicméně dřív nebo později se konkurence musela objevit a jmenuje se KeepKey. Neotáleli jsme a před necelými dvěma měsíci jsme kontaktovali KeepKey s prosbou o navázání spolupráce a níže pro vás máme další rozbalení a rychlý přehled.

KeepKey se ukázala světu 20. 7. 2015 a stojí za ni tato čtveřice. Tady je příběh jejího zakladatele Darina Stanchfielda.

V 2014 roce, byly bitcoin hardwarové peněženky velmi vzácným jevem a všude se to hemžilo informacemi o nových zařízeních tohoto druhu. Bohužel většina z nich skončil jako vaporware. Jako začínající bitcoiner, jsem netrpělivě čekal na hardwarovou peněženku, která bude schopna bezpečně ukládat bitcoiny. Navíc jsem nebyl spokojen se situací, která panovala v bitcoinovém prostředí. Spousty společností hrdě přijímaly předobjednávky, ale dodací lhůty téměř žádná z nich nedodržela. Míra trpělivosti se přelila v momentě, kdy se ukázalo, že neobdržím předobjednanou peněženku. Hlavním důvodem nebyla skutečnost, že jsem nic nedostal a peníze mi nebyly vráceny. Pořád jsem neměl způsob jak bezpečně uchovat své bitcoiny se 100% jistotou, že moje soukromé klíče nebudou nikdy odcizeny!
Proto jsem se rozhodl, že přejmu iniciativu do svých rukou. Tehdy se zrodila myšlenka stvořit KeepKey. Mým cílem bylo vytvořit zařízení, které vytvoří most mezí hot wallets a cold storage bez narušení bezpečnosti. Tehdy jsem si také slíbil, že nikdy nevezmeme žádnou předobjednávku. Výroba hardwaru je nevyzpytatelná a i sebelepší plánování negarantuje dodržení termínu. Takové opoždění je ovšem na naší straně a nemůžeme ho přenášet na naše zákazníky. Věřím, že toto je správný způsob jak vést business. 
Používám KeepKey k uložení svých bitcoinů a je to skvělé zařízení. Věřím, že jakmile se ti dostane do rukou, zjistíš proč ho tak miluji.