Ber či neber Ledger

Na konec prázdnin nám v Bitperii přistál další kousek ze světa bitcoinových hardwarových peněženek. Je to po TrezoruKeep Key a Cryptosteelu čtvrté rozbalení a rychlý přehled, který vám přinášíme. Upřímně, jelikož se jedná o základní model (bez displeje a tlačítek), neslibovali jsme si od něho mnoho. Nakonec nás mile překvapil. Přesvědčte se sami ...

Tvůrci Ledgeru o svém projektu:

Stejně jako všechny nové technologie, Bitcoin přináší řadu problémů, které je třeba překonat, aby dosáhl mainstreamu. Pravděpodobně nejdůležitější z nich je poskytnout spotřebitelům správné nástroje k zajištění jejich bitcoinů.
Každý ví, jak bezpečně uložit zlato: koupit trezor, vykopat díru na zahradě, atd. Ale účinně chránit data uložená v počítači, proti malware a keyloggery je jiný příběh: většina lidí, včetně mnoho geeků by nevědělo, kde začít. Počítače jsou navrženy tak, aby kopírování dat bylo triviální, a to zejména prostřednictvím sítí.
image.jpg
Zde vstupují do hry hardwarové peněženky. Chrání soukromé klíče pomocí jejich uložení na externí zařízení, které nemůže být napadnuto škodlivým softwarem. Díky tomu můžete utrácet své bitcoiny i na počítači plném virů bez jakéhokoliv rizika. Vždy budete jediným vlastníkem bez závislosti na jakékoliv třetí straně, a můžete ke svým bitcoinům mít přístup kdykoliv a kdekoliv (pokud vždy máte fyzicky u sebe hardwarovou peněženku).
V Ledgeru věříme, že hardwarové peněženky jsou řešením problému koncového uživatele v oblasti bezpečnosti. Řešení postavená na bezpečnostních prvcích musí jít ruku v ruce s cenovou dostupností. Jen tehdy bude mnohem snadněji a rychleji bitcoin přijat do mainstreamu.
Daromír Bonev