Známe recept první bitcoinové pizzerie. Nechte si chutnat

Ingredience:

  • 1 nadšený majitel Pavel Marek
  • virtuální měna bitcoin
  • pizzerie s 8 letou zkušeností
  • lžíce odvahy
  • špetka pochybností

Proč jste se rozhodl používat bitcoin ve svém podnikání?

K možnosti placení bitcoinem v naší restauraci jsme se rozhodli z důvodu pozitivního náhledu na budoucnost virtuálních měn v ekonomice a to zejména ve vztahu k celkové digitalizaci ekonomiky kam virtuální měny patří.

Co si od bitcoinu slibujete?

Akceptace plateb bitcoinem může fungovat jako dobrá reklama, a samozřejmě není bez hodnoty, že jsme jedni z prvních v ČR, kteří podobnou službu v gastronomii nabízí. Bitcoin se nám líbí a jsme samozřejmě nadšenci. Tím, že ho přijímáme se snažíme o jeho rozšíření povědomí mezi širší veřejnost.

Jaké jsou podle vás výhody a nevýhody bitcoinu?

Výhody jsou samozřejmě transakční náklady i okamžité připsání platby na náš účet, ale o výhodách by se dal napsat samostatný článek.
Nevýhody spatřujeme zejména v malé nabídce aplikací pro platby bitcoiny v reálné ekonomice tzn ve službách atd. To se ale samozřejmě bude měnit se širšímnástupem plateb bitcoiny.

Jak snadné/obtížné je podle vás začít používat bitcoin?

Používat k platbě bitcoin, není o nic víc těžší, než používat smartphone, což dnes umí většina populace. Zájemcům bych ale doporučil si o bitcoinech určitě do začátku něco přečíst. Jako dobrý základ se mi jeví e-book od propagátora bitcoinu pana Karla Fillnera. Lze ho získat na www.btctip.cz. Jedná se o jednoduchou a přehlednou publikaci, ve které je řečeno vše potřebné.

Jaká byla vaše první věc, kterou jste si koupil za bitcoiny?

Dvě kávy v restauraci FABRIKA, při testování plateb Bitcoiny :)

Něco na závěr?

Na zhodnocení efektu akceptace bitcoinu je ještě velice brzy. Bitcoin je stále ještě doménou nadšenců a i proto jsme se rozhodli jít příkladem.

Kdybyste chtěli navštívit pizzerii FABRIKA, najdete ji mezi ostatními firmami v našem bitcoin katalogu.

Ještě nejste v našem katalogu? Zapište se zdarma.

autor: Daromír Bonev

Daromír Bonev